Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
* takto označené polia sú povinné

O škôlke

Profil škôlky

Naša cirkevná materská škola sestry Jozafáty v Ľutine je jednotriedna materská škola, zriadená 1. septembra 1999 Kongregáciou Sestier služobníc Nepoškvrnenej Panny Márie so sídlom v Prešove, ktorá je zároveň vlastníkom budovy. Aktuálne máme zapísaných 21 detí.

Sme príspevkovou organizáciou, čo znamená, že náklady na prevádzku materskej školy financujete z výnosu dane z príjmov územnej samosprávy a príspevkov od zákonných zástupcov detí.

V materskej škole pracuje 2 pedagogickí pracovníci, 1 asistent a 2 nepedagogickí pracovníci. Dôležitým prvkom našej školy je dôvera, vzájomná pomoc a spolupráca. Snažíme sa organizovať denné aktivity tak, aby boli pre deti radostné, zaujímavé a príťažlivé.

Naša cirkevná materská škola sestry Jozafáty v Ľutine ponúka rozsiahlu škálu služieb a aktivít pre deti a rodičov. Medzi týmito ponukami patrí:

- Bezpečne oplotený a esteticky zariadený školský dvor: Deti majú k dispozícii bezpečné miesto na vonkajšiu hru a rekreáciu.

- Pekný a vkusne zariadený interiér CMŠ: Interiér školy je esteticky zariadený, čo môže vytvoriť príjemné a pohodlné prostredie pre deti.

- Výchovno-vzdelávací proces v duchu Kristovej lásky, pokoja, porozumenia a odpustenia: Škola sa zameriava na výchovu a vzdelávanie detí v duchu kresťanských hodnôt, vrátane lásky, pokoja, porozumenia a odpustenia.

- Denná pestrá činnosť v súlade so Školským vzdelávacím programom Usilovný anjelik: Aktivity a vzdelávacie programy sú v súlade so školským programom a slúžia k rozvoju detí.

- Pravidelný pobyt vonku: Deti majú prístup k vonkajšiemu prostrediu, čo podporuje ich fyzický a emocionálny rozvoj.

- Výuka anglického jazyka: Vyučovanie angličtiny pomáha deťom rozvíjať jazykové schopnosti a komunikatívne zručnosti.

- Výtvarná výchova: Aktivity zamerané na tvorivý rozvoj detí v oblasti výtvarného umenia.

- Práca s počítačom: Možnosť získavať základné digitálne zručnosti už vo veku materskej školy.

- Rôzne slávnosti, akcie, aktivity pre deti aj rodičov: Škola organizuje rôzne podujatia a aktivity, ktoré prispievajú k vytvoreniu komunity a zábavnému vzdelávaniu detí.

- Účasť na rôznych kultúrnych podujatiach: Deti majú príležitosť podieľať sa na kultúrnych udalostiach a skúmať rôzne aspekty kultúry.

- Spolupráca s obcami v okolí Ľutina: Spolupráca so širším komunitným prostredím môže prispieť k rozvoju školy a poskytnutiu dodatočných príležitostí pre deti.

Tieto služby a aktivity spolu so silným dôrazom na kresťanské hodnoty vytvárajú prostredie, kde sa deti môžu rozvíjať na viacerých úrovniach a zažívať pozitívne vzdelávacie a kultúrne skúsenosti.

• Cirkevná materská škola sestry Jozafáty
    Ľutina 131